Setkání u Hřenska - Petr Horký, Václav Cílek, Václav Sojka

25.11.2022

POJĎME SE POTKAT!

Před časem jsem psal o tom, že se chystám uspořádat setkání v Českém Švýcarsku. Tady jsou podrobnosti!

Už je to upečené, pocukrované, naplánované, program je hotov a potvrzen! Jako první o tom dávám vědět vám, za pár dnů pak kýžený odkaz začneme propagovat i na běžně dostupných místech. Pokud máte čas a náladu, dejte si do kalendáře víkend 25. - 27. 11. Bude to krásná akce, na kterou se těším. Pokud se nás sejde cojávím 50 (to je asi max kapacita hotelu), bude to bezva, ale pokud se nás sejde míň, nic se nestane, víc si popovídáme mezi sebou a bude to intimnější). :-)

Termín: 25. - 27. 11. 2022

Hosté: Václav Cílek a přijede i MAOK, bezva chlap a úžasný muzikant, autor hudby k filmu CIvilizace - Dobrá zpráva o konci světa. Za správu NP České Švýcarsko nás obnovující se přírodou provede strážce NP Václav Sojka.

Něco z programu: promítneme si film Civilizace - Dobrá zpráva o konci světa a budeme o něm debatovat. MAOK asi něco zahraje. Natočíme Hausbotová povídání s Václavem Cílkem a s Václavem Sojkou z NP České Švýcarsko. Po každém natáčení bude prostor společně se bavit dál i s hosty. S Václavem Sojkou se projdeme národním parkem a ukážeme si spáleniště a jak si příroda začíná hojit rány, jak se obnovuje (na to se hodně těším, jsem hodně zvědav! Jakmile dohořelo, najednou celé téma zmizelo z novin, ale podle mne se tam naopak právě teď dějí velké věci!) Pro podrobnosti si prosím klikněte na odkaz níže.

Na kolik to vyjde: 4.400,- pro dva na celý víkend včetně ubytování se snídaní a včetně veškerého programu.


Petr Horký je známý především jako režisér cestopisných dokumentů, kterých má na kontě víc než 100 (např. cyklus Dobrodružství archeologie, Bonbónky světa, Miroslav Zikmund: Cesta staletím, Neznámá země, Alchymie bytí a Teleapatyka, seriál Umění oplodnění, několik dílů cyklu Na cestě...). Pořádá či spolupořádá cestovatelské a filmové přehlídky a festivaly (WorldFilm, BANFF, Neznámá země) a je rovněž autorem nebo spoluautorem mnoha knih (Století Miroslava Zikmunda, CestoSpisy, Albánie-kráska se špatnou pověstí, Sloni žijí do sta let, Neznámá země, Cuba Libre, Filmaři Hanzelka a Zikmund...).

Cestování po světě mu přineslo řadu krásných spoluprací, setkání či natáčení - s Thorem Heyerdahlem, Reinholdem Messnerem, Arthurem C. Clarkem, Erichem von Dänikenem, Edmundem Hillarym, Jamesem Lovellem a dalšími. Na české půdě spolupracuje Petr už dvě desítky let s Miroslavem Zikmundem, s nímž ho pojí nejen tvorba, ale i mezigenerační přátelství. V roce 2014 poslali do kin dokumentární film Století Miroslava Zikmunda, který se stal nejnavštěvovanějším dokumentárním filmem toho roku a byl nominován na Českého lva.

Václav Cílek

geolog a esejista pracující v Geologickém ústavu AV ČR a v Centru pro teoretická studia, člen třetí "Pačesovy" energetické komise. 

Průvodce televizních pořadů Putování starými cestami (2005), Aleje jako součást naší krajiny (2007), Kameny v české krajině(2008) a Řeka v proudu času (2009) nebo seriálů Podzemní Čechy (2001) a Podzemní Čechy II(2009), na kterých se podílelí autorsky.

Václav Sojka

fotograf, horolezec, zaměstnanec správy Národního parku České Švýcarsko. Ochranář přírody, jehož zoom je velmi často namířen na kolonie sokolů. Autor mnoha oceněných fotografií, spoluautor publikací mapující krásu a osud krajiny Českého Švýcarska i jiných míst u nás a ve světě. Ve spolupráci s prvním ředitelem NP Zdeňkem Patzeltem dostal za společnou publikaci Národní park České Švýcarsko titul "Nejkrásnější česká kniha roku a fotografická publikace roku." Za fotografii Růžovského vrchu čnějícího z červánkové mlhy získal jednu ze zlatých medailí Sdružení evropských profesionálních fotografů.