Využijte na svých cestách průvodce Kudy z Nudy a aktuální nabídku akcí.

Další možnost výletů po okolí Vám představí Turistický magazín.

Mapu turistických cest v Českém Švýcarsku najdete na Mapy.cz.


Rozhledna Janov


Pěšky nebo na kole

Za tajemstvím Českého Švýcarska


Soutěsky Hřensko

V impozantním kaňonu řeky Kamenice můžete absolvovat plavbu na lodičkách po této říčce. Trasa je rozdělena na dvě soutěsky - Divokou a Tichou. Mezi těmito soutěskami vede malebná turistická cesta, která byla vybudována již koncem 19. století italskými řemeslníky. Cesta napojená na Soutěsky Vás zavede až do obce Hřensko.
Jak se do soutěsek od nás dostat?
Po žlutě značené turistické cestě, která vede okolo janovského hřiště, se vydáte směrem k obci Růžová a u "Hájenek" odbočíte na křižovatce turistických cest po zelené směrem do soutěsek řeky Kamenice.


Skalní město Schrammsteine

Další z mnoha přírodních perel místního regionu je skalní městečko Schrammsteine. Je vzdáleno od Janova cca 10 km. Na vyhlídku vede několik turistických tras - více či méně náročných. Můžete se těšit na jedinečný zážitek, kdy budete muset zdolávat buď vytesané schody přímo do skály, či lézt po železných žebřících. Odměnou za výstup na vyhlídku Schrammsteine Vám bude výhled na krásy zdejší panenské přírody.


Mezinárodní park Českosaské Švýcarsko


Dolský mlýn

Místo s kouzelnou, ale i tak trochu strašidelnou atmosférou v národním parku České Švýcarsko. Místo na soutoku řek Kamenice a Bělé. Přesně tam stojí romantický Dolský mlýn. Svou tajemností učaroval nejen návštěvníkům, ale také filmařům. Právě pro svůj romantický půvab si Dolský mlýn "zahrál" v několika českých pohádkách. Dnes je Dolský mlýn jedním z nejvyhledávanějších objektů v národním parku České Švýcarsko. První písemné zmínky o tomto kouzelném místě pocházejí z roku 1515. V té době se jednalo o trojkolový mlýn s pilou. Mlýn byl později hojně využíván ke spalování dřeva, a proto v tomto období nemohli majitelé odvádět vodu do náhonu a mlít obilí. Bylo jim však umožněno vyrábět pivo a pálenku, což bylo jistou kompenzací. Na konci druhé světové války, v roce 1945, opustili mlýn poslední obyvatelé. Od té doby začal mlýn chátrat.


Zubrnická museální železnice

Otevřeno o víkendech, o prázdninách každý den mimo pondělí.

Dovolená v Českém Švýcarsku

Stáhněte si katalog s nabídkou atrakcí pro rok 2017 zde


Bazén a aquapark Toskana Therme

Na oficiálních internetových stránkách Toskana Therme v Bad Schandau se píše: "Ráj příjemných pocitů pro tělo a duši." Tento slogan naprosto vystihuje podstatu tohoto zařízení, které poskytuje nejlepší příležitost pro relaxaci v regionu. Toho je dosahováno skrze veliké a velmi rozličné množství různých procedur. Vlajkovou lodí celého areálu je Liqiud Sound® - tekoucí zvuk. Při jeho zapnutí se zkrátka vznášíte ve stavu beztíže v teplé slané vodě a do této idylky reproduktory nad vodou i pod vodou šíří zvuk, který v tomto prostředí vnímáte naprosto jinak než na jiném místě.


Jetřichovické vyhlídky

Legendární okruh jetřichovických stěn, kterému dominují 3 vyhlídky - Marinina skála, Vilémina skála a Rudolfův kámen s kruhovým výhledem. Při cestě po jetřichovických vyhlídkách se můžete nejen kochat krásami okolní panenské přírody, ale rovněž můžete získat vhled do kulturně-historických i aktuálních přírodních témat na naučné stezce, která je dlouhá 8 km. Během zdolávání jednotlivých vyhlídek se často budete muset vypořádat se železnými žebříky a schody. Odměnou Vám však budou impozantní výhledy na skvosty Národního parku.

Z pohádky do pohádky

Pyšná princezna, S čerty nejsou žerty, Rebelové, Páni kluci, Tři bratři


Největší zahradní železnice na světě

se nachází v městečku Kurort Rathen. Respektive v jeho části Oberrathen (na levé straně Labe) se nachází "Eisenbahnwelten im Kurort Rathen". Na ploše přes sedm tisíc čtverečních metrů ji postavili v měřítku 1:22,5 během dvou let manželé Lothar a Margot Hanischovi s deseti spolupracovníky.

Ochutnávka golfu

Na golfovém hřišti v Janově Vám rádi ukážeme kouzlo a napětí golfové hry. Zapůjčení holí a potřebného vybavení je samozřejmostí

Janovská devítka je nejseverněji položené golfové hřiště v Čechách. Nachází se v oblasti Labských pískovců a bezprostředně sousedí s národním parkem České Švýcarsko.